O nás

Nejprve Vám chceme poděkovat za návštěvu našich stránek a věříme, že zde najdete vše co hledáte. Můj zájem o pěstování bonsají začal někdy v roce 1997. Začínal jsem s několika rostlinami ,které jsem zakoupil v zahradnictví nebo vykopal v přírodě a zkoušel na nich své první pokusy s tvarováním.

V době začátků jsem měl nejvíce problémů se získáním potřebných informací ,které se této problematiky týkají . Vzhledem k mému zaměstnání jsem neměl čas jezdit po seminářích a různých setkáních která jsou pořádána jednotlivými sdruženími. Časem jsem zjistil,že takovýchto pěstitelů, kteří mají o obor zájem, ale trápí je stejné problémy je více. Hledají základní informace o pěstování a tyto zde evidentně chybí nebo jsou prezentovány na již vysoce odborné úrovni. Podle mého názoru zde chyběl a stále ještě chybí čistě amatérský bonsai web , který je tu k dispozici pěstitelům ,kteří mají pár rostlin a svou zálibu rozvíjejí čistě na matérské bázi bez potřeby prezentovat se na odborných výstavách a setkáních a takovéto rostliny jim přináší každodenní radost (starost).Chybí tu stránky, které by celou problematiku popsali srozumitelně, globálně a trochu jednodušeji zkrátka tak, aby člověk který teprve začíná neztratil o tohoto koníčka zájem a nenabyl dojmu, že tak složitý obor není schopen zvládnout. Právě pro ty by měly být určeny tyto internetové stránky ,ale samozřejmě názor skušených pěstitelů zde nebude také chybět. Věříme,že se nám to alespoň trochu podařilo . Časem se bonsaje staly nedílnou součástí mého života a začal jsem se této krásné zálibě věnovat naplno. V mé sbírce převážně nejsou žádné výstavní exepláře které by se mohli vystavovat na výstavách u nás natož v zahraničí ,ale o to přece vůbec nejde.Mám jako každý samozřejmě pár rostlin kterých si cením ,ale je to spíše pro to ,že je pěstuji již dloho . Nejedná se u nich v žádném případě o finanční hodnotu ale spíše hodnotu vztahovou. Pěstování a tvarování bonsají Vás v dnešním uspěchaném světě přenese snad možná trochu do jiné dimenze kde zapomínáte na starosti všedního dne. Základy jednotlivých technik zde popsaných jsem čerpal jako všichni z nás převážně z dostupné literatury, ale je zde také mnoho mých poznatků a zkušeností s pěstováním a tvarováním které jsem časem získal.

Při tvarování mých rostlin jsem vycházel z pozorování těchto dřevin v přírodě . Nikdy jsem nenavštěvoval žádné specielní semináře ani přednášky, možná proto jsem si vytvořil i svůj vlastní pohled na tuto filosofii a nenechaval jsem se ovlivnit přísnými pravidly tvarování a posuzování stylů které byly po staletí tomuto oboru vtisknuty. Je potřeba si uvědomi, že životní filosofie a styl života , ktery je spojen s pěstováním bonsají u nás nemá žádné historické základy a ani pravděpodobně nikdy mít nebude proto si musíme k tomuto oboru vytvořitvlastní přístup ne nedržet se přesně daných pravidel a stanovených norem. Bonsai je pro mě radost , volnost a úcta ke stromům. Vzhledem ke zvyšující se poptávce po tomto sortimentu byla v roce 2000 založena firma ,,BONSAI NEBARI" ,které se zabývala prodejem rostlin a rostlinného materiálu vhodného pro pěstování bonsají a to převážně druhů které rostou ve volné přírodě v našich zeměpisných šířkách. Zhruba před dvěma lety však došlo dvakrát k naštěstí neúspěšnému pokusu o krádež rostlin z naší zahrady. Z tohoto důvodu jsme upustili od prodeje rostlinného materiálu a začali jsme se naplno věnovat pouze dovozu nářadí a všech pomůcek a substrátů pro pěstitele . Za poslední tři roky jsme navázali spolupráci se zahraničními výrobci a dodavasteli těchto produktů.Od počátku jsme se drželi filosofie nenakupovat zboží od překupníků ale přímo od výrobců . Z tohoto důvodu Vám jsme schopni nabídnut opravdu velmi nízné ceny,posouzení je však již na Vás. Věříme že budete z naší nabídnou spokojeni.

Veškerá nabídka námi dodávaného zboží je uveřejněna v našem obrázkovém internetovém obchodě   .

Pozn: Nejsem žádný profesionál nestudoval jsem techniku tvarování bonsají v zahraničí a mé zkušenosti byly čerpány z vlastních dlouholetých zkušeností a z dostupné české i zahraniční literatury. Snažil jsem se ,aby všechny své poznatky jsem zde popsal co nejlépe a co možná sruzumitelně a dopustil se co nejméně chyb, ale přesto prosím návštěvníky těchto stránek o schovívavost a v případě, že zde najdete nějakou nesrovnalot prosím o laskavé upozornění a toleranci.

(c) Bonsai Nebari - bonsai - bonsaje | Mapa webu | Internetové obchody | Odkazy | webdesign ABweb.cz